img img
img список ПРОЕКТів

ЯХТ-КЛУБ

РОЗШИРЕННЯ, ЯКЕ ЗБЕРЕГЛО КЛУБНІСТЬ

ЯХТ-КЛУБ
Концепція Концепція
Архітектура Архітектура
Позиціонування Позиціонування
Будівництво Будівництво
img

ВІД 20
ДО 2 000

Все почалось із пристрасті до екстремального спорту. Незважаючи на зайнятість, Сергій вже давно не уявляє без нього своє життя. Спочатку він купив декілька гідроциклів, щоб самому кайфувати та й друзів запрошувати кататись. Згодом Сергій зрозумів, що організація відпочинку собі та друзям, а ще догляд, перевезення, пошук місця для катання забирає багато часу та зусиль.

Потрібно було знайти рішення, яке вдовольнило б і друзів, і Сергія. Тоді і виникла ідея створити чоловічий яхт-клуб. Так з’явився львівський Яхт-клуб. Невеликий клуб до 20 чоловік.

Клубний відпочинок припав до душі не тільки чоловічій компанії, а й їхнім сім’ям. До розвитку клубу підключились дружина Сергія та його брат із дружиною. Вони об’єднались і почали разом розвивати сімейний бізнес як партнери.

Вони справді полюбили це місце. Але тепер хотілось залишитись з ночівлею і на довше, ніж на один день, провести більше часу з родиною та передати дітям своє захоплення. Так з’явилась школа для серфінгу та будинок для відпочинку. Тоді постало питання про розширення клубу.

ПРОБЛЕМА
ПРОБЛЕМА

Як зробити так, щоб маленький яхт-клуб виріс у кількості гостей, але зберіг свою камерність? Щоб було відчуття приналежності до тієї самої тісної згуртованої спільноти у клубі чисельністю 2 тисячі чоловік

img

ЗБЕРЕГТИ ТА
РОЗШИРИТИ

Фінансова модель вимагала більше учасників, щоб покривати витрати клубу. А старожили клубу хотіли мати місце, де можна зупинитись на довше. Проте вони боялись, що таке розширення може вбити сам клуб.

Тут стала очевидною наша головна місія - зберегти клубність та розширити клуб у двадцять разів. Завдання не з найлегших і тому неймовірно цікаве. Ми визначили найважливіші аспекти, про які стали ключовими у роботі над проектом. Перше і головне - це цінність клубу для старожилів клубу. Далі - перспективи розвитку клубу. Як клуб може змінюватись? Як він має розвиватись, щоб не зашкодити головному - клубності?

Точно НІ! Ми не хотіли робити Шанхай. Коли ми приїхали на ділянку вперше, то побачили на архітектурному плані ціле місто із двоповерхових будинків. Спочатку засновники Sirka звернулись не до архітекторів, а до будівельників, які зробили проект, який у майбутньому повністю знищив би унікальність ділянки.

завдання
завдання
img

АРХІТЕКТУРНЕ
РІШЕННЯ

Щоб цього уникнути і зберегти головне - клубність, ми прийняли архітектурне рішення про поділ ділянки за функціональним призначенням. Потрібно було побудувати велику кількість будинків для учасників клубу, зберігши камерність та підкресливши природний рельєф ділянки.

Ми дослідили, з якою кількістю людей можна реально тісно спілкуватись в клубі. Виявилось, що це - від п’яти до десяти людей. Центральною точкою, де всі збираються, є яхт-клуб. Ми зрозуміли: якщо кількість учасників збільшуватиметься, то відповідно збільшуватиметься і кількість людей, які проводитимуть час у головному просторі клубу. Так поступово зникне цінність приналежності до клубу, а сам яхт-клуб перетвориться на масовку.

ІДЕЯ
ІДЕЯ

Саме тому навколо нього ми і вирішили згрупувати будинки по чотири. Навіть якщо в клубі буде більше людей, кожен матиме своє маленьке ядро та відчуватиме себе частиною невеликої спільноти. Це допоможе зберегти особисті людські стосунки між тими учасниками, які давно знайомі між собою.

РІшення
РІшення

Ще одним архітектурним рішенням стало створення місця для спільного проведення часу. Ним став кампус, навколо якого розташовано по чотири будинки. Також їх жителі можуть проводити час в сусідніх кампусах, знайомитись з іншими учасниками клубу та інтегруватися у нові спільноти. Ми хотіли, щоб це відбувалось природньо і не створювало дискомфорту.

РЕзультат
image 1 image 2 image 3
Призначення відпочинковий комплекс
Площа 4 260 м2
Команда Поріцький Володимир
Поліна Пелещак
Баховська Ярина
Баховський Роман
Локація Україна, Львівська обл.
Рік 2020
Клієнт Приватний підприємець
Статус в процесі реалізації
Коллаборація -
Характеристики Комлекс клубного типу,
для відпочинку
img Буде продовження...
img список ПРОЕКТів
Зв’язатися img